top of page

Poznań - Stolica Wielkopolski

Poznań
Program wycieczki:
Dzień I
Spotkanie z pilotem wycieczek. Sprawdzenie listy obecności. Wyjazd spod szkoły w kierunku Poznania. Przyjazd do Poznania. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie zabytkowego miasta.
Wycieczka tramwajowa " Bimbą przez Poznań" doskonała opcja dla uczestników, którzy chcą poznać miasto z perspektywy zabytkowego tramwaju. Trasa wycieczki przebiega przez najważniejsze atrakcje turystyczne w mieście ( Katedra na Ostrowie Tulskim, Zamek Cesarski i Dzielnica Cesarska, Plac Wolności i ulica 27 grudnia, ul. Święty Marcin, Malta oraz Most Rocha.  Przewodnik podczas zwiedzania przybiera strój kontrolera i opowiada w ciekawy sposób o historii zwiedzanych zabytków.
Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 
Dzień II
Po śniadaniu przejście do Rogalowego Muzeum Poznania. Podczas pobytu w muzeum zapoznamy się z legendą o powstawaniu rogali Świętomarcińskich, będziemy uczestniczyć w wypiekaniu rogali oraz ich późniejszej degustacji.
 
Dodatkowo zapoznamy się z gwarą poznańską. Poznamy wiele charakterystycznych dla Poznania określeń, dowiemy się m.in. co to są młodzie, kim jest szplin, co to znaczy mieć fifa. 
Kolejną atrakcją podczas pobytu w rogalowym muzeum jest poznanie historii Poznania w wersji rogalowej. Jest to jedyna w świecie rogalowa animacja.
Następnie spacer po starym mieście w Poznaniu z elementami zwiedzania m.in. Ratusz, Zamek Królewski, Wzgórze Przemysła, fontanny na starym rynku, fontanna wolności, Park Mickiewicza. Czas wolny. 
Powrót do hotelu. obiadokolacja. nocleg.
Dzień III
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego z przewodnikiem. W programie zwiedzanie wystawy głównej "Początki Państwa Polskiego". Wystawa przedstawia temat początków Państwa Polskiego z perspektywy trzech haseł: Państwo, Źródło, Kultura.
Po zwiedzaniu, spacer po Starym Mieście w Gnieźnie. Czas wolny dla uczestników na zakup pamiątek. Powrót do autokaru. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót w późnych godzinach nocnych.
Świadczenia zawarte w cenie:
  • transport autokarem klasy turystycznej
  • 2 x nocleg w hotelu ( śniadanie + obiadokolacja)
  • ubezpieczenie NNW
  • opieka pilota wycieczek
  • przewodnicy lokalni
  • wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty parkingowe

3 dni

Napisz do nas i zapytaj o cenę, cena uzależniona jest od miejsca wyjazdu oraz ilości uczestników

Cena:

Dostępne terminy 

Oferta dostępna jest od września do czerwca. Zgłoszenie uczestnictwa w wycieczce należy składać min. 14 dni przed planowanych terminem wycieczki.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy. My skontaktujemy się z Tobą i przygotujemy szczegółową ofertę.

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

bottom of page