top of page

Święto pieczonego ziemniaka

"Ziemniak do jedzenia i do zabawy"

Program wycieczki:

Spotkanie z pilotem wycieczek. Sprawdzenie listy obecności. Wyjazd do miejsca w którym organizowane jest ognisko. 

Święto pieczonego ziemniaka odbywa się we wrześniu i październiku wraz ze zbiorem plonów roślin okopowych. Jest to idealny czas do przypomnienia sobie tradycji jakie zakorzeniły się w naszej kulturze za pośrednictwem ziemniaka.

Zapoznanie się z ziemniakiem, tradycjami i zwyczajami związanymi ze zbiorem tego warzywa. Myśl przewodnia tej wyprawy brzmi "Ziemniaki do jedzenia i do zabawy". Uczestnictwo w grach związanych z tematyką wykopków. 

Głównym punktem programu jest ognisko wraz z pieczeniem tych warzyw w ognisku a następnie konsumpcja zgodnie z przekazami przodków zapisanymi w źródłach etnograficznych Lubelszczyzny.

Podczas wycieczki poznamy historię ziemniaka, tradycje i zwyczaje związane ze zbiorem tego warzywa. Myśl przewodnia tej wyprawy brzmi: „Ziemniaki do jedzenia i do zabawy”. Ziemniak jest głównym bohaterem gier sprawnościowych oraz zabaw podczas święta pieczonego ziemniaka.

Zakończenie zabaw i pieczenia kiełbasek. Powrót do autokaru. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót w godzinach popołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej

  • ubezpieczenie NNW

  • ognisko z pieczeniem ziemniaków

  • opieka pilota wycieczki

  • kiełbaski, napoje zimne i ciepłe

1 dzień

Napisz do nas i zapytaj o cenę, cena uzależniona jest od ilości uczestników

Cena:

Dostępne terminy 

Oferta dostępna jest we wrześniu i październiku. Zgłoszenie uczestnictwa w wycieczce należy składać min. 14 dni przed planowanych terminem wycieczki.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy. My skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

bottom of page