top of page

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtów
Program wycieczki:

 

Spotkanie z pilotem wycieczek. Sprawdzenie listy obecności, wyjazd w kierunku Bałtowa. 

Przyjazd do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wejście na teren Parku i rozpoczęcie zwiedzania. Zwiedzanie zawiera kilka wariantów w zależności od preferencji grupy. 

Najważniejsze atrakcje do wyboru:

   1. Zwiedzanie Juraparku

Jest to ścieżka dydaktyczna, na której znajduje się ok. 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Trasa podzielona jest na okresy geologiczne. Pozwala nam to poznać w sposób chronologiczny historię życia na naszej planecie.

   2. Warsztaty jesienne przyrodnicze i historyczne

Będąc w Bałtowie uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach przyrodniczych i historycznych. Program oraz poziom warsztatów dostosowywany jest do wieku uczestników. Zajęcia zawierają cześć teoretyczną oraz część praktyczną. 

 

Dostępne warsztaty:

 • Tajemnice Pszczół,

 • Rykowisko,

 • Unia Lubelska,

 • Dzień Ziemniaka.

   3. Zwiedzanie prehistorycznego oceanarium

Oceanarium to miejsce, w którym każdy z uczestników odkryje piękno morskich głębin. Miejsce to sprawi, że przeniesiesz się w świat podwodnego  życia gatunków, które żyły na Ziemi wiele lat temu.

   4. Zwiedzanie zwierzyńca Bałtowskiego

Zwierzyniec Bałtowski to ogromny obszar stanowiący malowniczy park safari. Znaleźć tu można gatunki zwierząt egzotycznych oraz występujących w Polsce. Można je obserwować z bliska, a przewodnik opowie o wielu ciekawostkach związanych z tutejszymi zwierzętami.

   5. Park Rozrywki

Park rozrywki to miejsce, w którym musi być każdy uczestnik wizyty w Bałtowie. Znajdują się tutaj m.in. kolejki górskie, gokarty, karuzele łańcuchowe, statek piracki czy rollercoaster oraz kino emocji 5D  (wejście do kina jest dodatkowo płatne).

   6. Żydowski Jar

W Żydowskim Jarze znajdują się ślady dwumetrowych dryomorfonów. Obok śladów zauważalny jest trop drapieżnego dinozaura, prześladowcy spokojnych dryomoforów. Żydowski Jar to żywy kontakt z przyrodą pozostawioną samej sobie. Podczas spaceru możemy podziwiać piękne widoki na panoramę Bałtowa.

   7. Stary Młyn

Zabytkowy młyn wodny powstały pod koniec XIX w. z inicjatywy ówczesnego właściciela ziem Bałtowskich księcia Aleksandra Druckiego-Lubeckiego.  Od chwili swego powstania spełnia swoje funkcje. Obecnie działa także jako żywe muzeum, w którym można zobaczyć proces przemiany ziarna w mąkę oraz jak wyglądała praca młynarza.

   8. Skansen Pszczeli

Skansen znajduje się na trasie do Sabatówki. Na terenie skansenu znajdują się różne formy uli. Od współczesnych po te pierwotne. Zwiedzając skansen możemy dowiedzieć się informacji na temat życia pszczół.

   9. Park Miniatur

Park miniatur to Polska w miniaturze. Na terenie 1 hektara uformowany obszar na kształt Polski z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami i krainami geograficznymi. Przewodnik oprowadzając po parku opowiada legendy oraz przybliża interesujące wydarzenia w historii Polski.

Po zwiedzaniu zaplanowanych atrakcji. Powrót do autokaru, wyjazd z Bałtowa w drogę powrotną. Planowany powrót w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transport (autokar klasy turystycznej)

 • ubezpieczenie KL i NNW

 • opieka pilota wycieczki

 • bilet wstępu do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

 • usługa przewodnicka

 • animator zabaw

 • obiad

 • opłaty parkingowe

1 dzień

Napisz do nas i zapytaj o cenę, cena uzależniona jest od ilości uczestników

Cena:

Dostępne terminy 

Oferta dostępna jest od września do czerwca. Zgłoszenie uczestnictwa w wycieczce należy składać min. 14 dni przed planowanych terminem wycieczki.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy. My skontaktujemy się z Państwem

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

bottom of page