top of page

Stolica węgla - Katowice

Katowice
Program wycieczki:

 

Dzień I

Spotkanie z pilotem wycieczek. Sprawdzenie listy obecności. Wyjazd w kierunku Katowic. 

Przyjazd do Katowic. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta. Spracer po Katowickim Rynku, przejście na Katowicki Spodek. Zwiedzanie Hali Widowiskowo-Sportowej "Spodek" jest to obiekt będący ikoną miasta Katowice oraz polskiej architektury modernistycznej. Własnie tutaj odbywały się koncerty znanych na cały świat zespołów Metallica, Robbie Williams czy Depeche Mode. 

Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Pobudka, śniadanie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie unikalnego osiedla robotniczego górników - Niszkowiec (niem. Nickischschacht). położonego we wschodniej części Katowic. Jest to to jedyne w swoim rodzaju osiedle dla robotników.

Przejście do Muzeum Historii Katowic znajdującego się na terenie osiedla. W muzeum zobaczymy odtworzony typowy układ mieszkania typowej rodziny robotniczej.

Następnie przejazd do Kopalni GUIDO. Wejście do kopalni. Zwiedzanie najstarszego dostępnego rejonu kopalni na poziomie 170 m. Przewodnik przedstawi trud pracy w kopalni z początku XX wieku oraz opowie o najsilniejszym kulcie św. Barbary w górnośląskim górnictwie, gdzie punktem kulminacyjnym jest kaplica świętej Barbary.

Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

Pobudka, śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do centrum Katowic. Zwiedzanie Rynku w Katowicach. Zwiedzanie zabudowy powstałej od połowy XIX wieku. Następnie przejście na plac Obrońców Katowic. Zobaczenie Pomnika Harcerzy Września. Czas wolny dla uczestników.

Powrót do autokaru. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej

  • 2x nocleg (śniadanie + obiadokolacja)

  • opieka pilota wycieczek

  • ubezpieczenie NNW

  • usługi lokalnych przewodników

  • wstęp do zwiedzanych obiektów

  • opłaty parkingowe

3 dni

Napisz do nas i zapytaj o cenę, cena uzależniona jest od ilości uczestników

Cena:

Dostępne terminy 

Oferta dostępna jest od września do marca. Zgłoszenie uczestnictwa w wycieczce należy składać min. 14 dni przed planowanych terminem wycieczki.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy. My skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

bottom of page