top of page

Bydgoszcz - Toruń

Bydgoszcz-Toruń
Program wycieczki:

 

Dzień I

Spotkanie z pilotem wycieczek. Sprawdzenie listy obecności, wyjazd w kierunku Bydgoszczy. 

Przyjazd do Bydgoszczy. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie Starego Miasta w Bydgoszczy. W programie zwiedzania katedra pw. św. Marcina i Mikołaja, najstarsza bydgoska apteka pod "Złotym Orłem", Ratusz miejski, zabytkowe spichlerze z przełomu XVIII i XIX wieku, Kanał Bydgoski.

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Pobudka. Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Bory Tucholskie. Udział w prelekcji połączonej z pokazem slajdów pt. "W krainie borów i jezior". Następnie piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem w terenie. (czas spaceru ok 2,5h). Powrót do autokaru, przejazd do Bydgoszczy.

Wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Zwiedzanie muzeum poprzez poznanie ciekaweostek oraz zabawnych anegdot oraz dotyk. W muzeum można dotykać wszystkich eksponatów. Podczas zwiedzania udział w warsztatach mydlarskich. Wyprodukowane mydła uczestnicy zabierają ze sobą. 

Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

Pobudka, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Torunia, miasta Mikołaja Kopernika. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, Spacer po Starym Mieście w Toruniu. Zwiedzanie: Ratusz Staromiejski, Pomnik Mikołaja Kopernika, Kamienice na Rynku Staromiejskim. Czas wolny dla uczestników.

Następnie wizyta w Centrum Popularyzacji Kosmosu - Planetarium Toruń. Uczestnictwo w seansie "Planetarium". Podczas seansu uczestnicy dowiedzą się o wielkości i budowie Wszechświata, poznają najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie.

Następnie zwiedzanie wystawy interaktywnej "Geodium" Wystawa poświęcona jest Ziemi. Wystawa pokazuje jak na przestrzeni dziejów zmieniała się nasza planeta.

Po zwiedzaniu, powrót do autokaru. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót w późnych godzinach nocnych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej

  • 2x nocleg (śniadanie + obiadokolacja)

  • ubezpieczenie NNW

  • opieka pilota wycieczek

  • usługi lokalnych przewodników

  • wstęp do zwiedzanych obiektów

  • opłaty parkingowe

3 dni

Napisz do nas i zapytaj o cenę, cena uzależniona jest od ilości uczestników

Cena:

Dostępne terminy 

Oferta dostępna jest od września do czerwca. Zgłoszenie uczestnictwa w wycieczce należy składać min. 14 dni przed planowanych terminem wycieczki.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy. My skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

bottom of page