top of page

Krajobraz zachodniej Ukrainy

 Zółkiew - Lwów-Potylicz
Program wycieczki:

 

Dzień I

Zbiórka uczestników. Spotkanie z pilotem wycieczek. Sprawdzenie listy obecności. Wyjazd w kierunku granicy Polsko-Ukraińskiej. Przekroczenie granicy.

Przyjazd do Żółkwi miasta położonego na Roztoczu Rawskich nad rzeką Świnią. Zwiedzanie Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP oo. Dominikanów. ora Bramy Zwierzynieckiej wraz z fragmentem murów miejskich. Następnie zwiedzanie Zamku Sobieskich zbudowanego na przełomie XVI-XVII wieku.

Powrót do autokaru. Przejazd do Lwowa. Zakwaterowanie, obiad. Spacer po Starym Mieście we Lwowie. Zwiedzanie z zewnątrz: Czarna Kamienica, Opera Lwowska, Posąg Neptuna, Pomnik Adama Mickiewicza Ratusz Lwowski. Czas wolny na Prospekcie Swobody. 

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Pobudka, śniadanie. Wizyta w Interaktywnym muzeum "Tajna apteka". MIejscie to jest interesująca dla turystów w każdym wieku. Podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu uczestnicy będą uczyć się wieku ciekawych rzeczy ze świata farmacji oraz poczują się jak prawdziwi alchemicy, przeprowadzając fascynujące eksperymenty.

Następnie przejście na cmentarz Łyczakowski, który jest najstarszą nekropolią Lwowa znajdujacą się we wschodniej częsci miasta. Odwiedzenie pomnika Marii Konopnickiej. Następnie przejście na Cmentarz Orląt Lwowskich będący autonomiczną częścią Cmentarza Łyczakowskiego. Zwiedzanie mogił uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią poległych w latach 1918-1920.

Przejście na Stare Miasto. Zwiedzanie Posągu Neptuna, Katedry Ormiańskiej. Przejście na Wysoki Zamek, który jest najwyższym szczytem we Lwowie oraz na Roztoczu Rawskim. 

Czas wolny dla uczestników. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

Pobudka, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Roztocze Rawskie (Ukraińskie). Wizyta w Jaworowskim Narodowym Parku Przyrodniczym. Przejście szlakiem na najwyższy szczyt Buława 397 m.n.p.m., powrót do autokaru.

Przejazd do miejscowości Potylicz. Zwiedzanie zabytkowej cerkwi pw. Świętego Ducha, wybudowanej na początku XVI wieku. JEst to jedna z najstarszych drewnianych cerkwi w Europie, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wyjazd w drogę powrotną.Przejazd w kierunku przejścia granicznego Rawa Ruska-Hrebenne. Przekroczenie granicy. Powrót do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej

  • 2x nocleg ( śniadanie + obiadokolacja)

  • ubezpieczenie KL i NNW

  • opieka pilota wycieczek

  • usługi lokalnych przewodników

  • wstęp do zwiedzanych obiektów

  • opłaty parkingowe

3 dni

Napisz do nas i zapytaj o cenę, cena uzależniona jest od ilości uczestników

Cena:

Dostępne terminy 

Oferta dostępna jest od września do czerwca. Zgłoszenie uczestnictwa w wycieczce należy składać min. 14 dni przed planowanych terminem wycieczki.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy. My skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

bottom of page