top of page

Roztocze Ukraińskie + Lwów

Poczuj klimat Roztocza Ukraińskiego, zobacz różnice i podobieństwa między Polską a Ukraińską stroną Roztocza.
Program wycieczki:

Dzień I 

Spotkanie z pilotem wycieczek Sprawdzenie listy obecności. Wyjazd w kierunku granicy Hrebenne - Rawa Ruska. Przejazd do Rawy Ruskiej. Przekroczenie granicy PL-UA. Przejazd do Potylicza. Zwiedzanie zabytkowej drewnianej cerkwi św. Ducha pochodzącej z XVI wieku. Cerkiew ta należy do jednej z najstarszych cerkwi ocalałych w Europie. 

Następnie przejazd do Niemirowa jednego z najstarszych uzdrowisk na Ukrainie. Zwiedzanie zabytkowej cerkwi z 1852 roku pw. św Ducha oraz kościoła katolickiego z 1640 roki pw. św Trójcy.

Następnie jedziemy do miejscowości Jaworów położonej malowniczo nad stawami zasilanymi przez rzekę Szkło w Dolinie Dolnego Szkła i na skraju Płaskowyżu Jaworowskiego. Zwiedzanie rynku w Jaoworowie XIX ratusz, pomnik Mychajła Werbickiego kompozytora, twórcy hymnu narodowego Ukrainy, którego grób znajduje się w Młynach po stronie polskiej. Następnie zwiedzanie cerkwi z 1902 roku pw. św. Jura. Czas wolny dla uczestników w centrum miasteczka. Przejazd do Lwowa.

Zakwaterowanie z hotelu. Obiadokolacja. Następnie wieczorne zwiedzanie starego miasta we Lwowie, m.in. Opera Lwowska, Pomnik Adama Mickiewicza, Czarna Kamienica oraz Ratusz. Czas wolny dla uczestników. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień II

Pobudka, śniadanie. wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Lwowa m.in. Archikatedra Rzymskokatolicka, Archikatedra Ormiańska, Cmentarz Łyczakowski oraz Orląt Lwowskich, Kaplica Boimów, gm. Uniwersytetu Medycznego, Wysoki Zamek. Po zwiedzaniu czas wolny dla uczestników.

 

Wyjazd ze Lwowa w kierunku granicy Rawa Ruska-Hrebenne. Zakupy w Rawie-Ruskiej, przejazd na granicę, przekroczenie granicy. Planowany powrót w miejsce rozpoczęcia wycieczki w późnych godzinach nocnych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej

  • opieka pilota wycieczek

  • usługi przewodnickie

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • 1x nocleg (obiadokolacja + śniadanie) pok. 2 os

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

  • opłaty parkingowe

  • opłaty graniczne

Uwaga: Do uczestnictwa w wycieczce niezbędne jest posiadanie ze sobą paszportu ważnego min. 6 miesięcy.

2 dni

Napisz do nas i zapytaj o cenę, cena uzależniona jest od ilości uczestników

Cena:

Dostępne terminy 

Oferta dostępna jest od września do marca. Zgłoszenie uczestnictwa w wycieczce należy składać min. 14 dni przed planowanych terminem wycieczki.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy. My skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

bottom of page